NAJNOWSZE WYDARZENIA W CKZIU

U nas zawsze dzieje się coś ciekawego. Zapraszamy

TARGI TECHCONFEX

19 kwietnia 2018 r. na zaproszenie Rady ds. Kompetencji Przemysłu Mody i Innowacyjnych Tekstyliów Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64, Elżbieta Czernik wraz z uczniami Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru uczestniczyli w konferencji dotyczącej współpracy szkół z przedsiębiorcami, podczas której odbyła się debata: „Z Radą ds. Kompetencji Przemysł Mody i Innowacyjne Tekstylia w drodze po sukces”.

Czytaj ›

TECHNIKA W SŁUŻBIE JĘZYKA

Dnia 12 kwietnia 2018r o godz. 12.00 w Technikum nr7 uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego po raz kolejny podjęli wyzwanie tłumaczenia teksów obcojęzycznych. Tematem przewodnim V edycji konkursu była miłości do ojczyzny, regionu, służby dla swojego narodu, rozumienie patriotyzmu jako umiłowanie i przywiązanie do kraju w opozycji do nacjonalizmu czy też rasizmu.

Czytaj ›

MISTRZYNIE SOSNOWCA W PIŁCE NOŻNEJ Z CKZiU

Uczennice Technikum nr 1 Ekonomicznego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 wywalczyły 13 kwietnia 2018 roku I miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w Piłce Nożnej.

Czytaj ›

DAR SZPIKU

W dniu 11 kwietnia br. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64, Technikum nr 3 Gastronomiczno- Hotelarskim przy ul. Wawel 1 w odbyła się kolejna akcja pt. DAR SZPIKU DAREM ZYCIA, nad którą honorowy patronat objął Prezydent Miasta Sosnowiec Pan Arkadiusz Chęciński.

Czytaj ›

SPORTOWE ATRAKCJE W CKZiU

12 kwietnia 2018 roku w Technikum nr 1 Ekonomicznym w CKZiU ul. Grota – Roweckiego 64 odbyła się II edycja Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora CKZiU. Do sportowej rywalizacji stanęły trzy drużyny: nauczycieli, dziewcząt i chłopców. Rozgrywkom towarzyszyła bardzo atrakcyjna oprawa artystyczna – występy Szkolnego Zespołu Cheerleaders.

Czytaj ›

GALERIA „ŁADNIEJ” ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY!

Jesteś osobą, dla której pojęcia jak design czy rękodzieło nie są obce. Uczucie pędzla lub ołówka w dłoni nie są dla Ciebie niczym nowym? Chciałbyś zaprezentować swoją twórczość, ale nie miałeś/miałaś nigdy okazji, a może potrzebujesz kogoś kto pomógłby poprawić Ci twój warsztat? Jeśli tak to dobrze trafiłeś/trafiłaś! Galeria "Ładniej" czeka na takich ludzi jak Ty.

Czytaj ›

WYBIERZ PROJEKT


       

SZKOŁA POLICEALNA


Szkoła Policealna nr 7 jest placówką publiczną z piętnastoletnim doświadczeniem. Dzięki temu doskonale znamy potrzeby rynku i oferujemy naukę na najwyższym poziomie
Szkoła policealna skierowana jest do osób dorosłych posiadających wykształcenie średnie, jednak nie jest wymagana matura.
Po ukończeniu szkoły absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia Szkoły Policealnej na druku ministerialnym.
Ponadto po zdaniu kwalifikacji w danym zawodzie, słuchacze otrzymują zaświadczenie potwierdzające nabycie umiejętności w konkretnej kwalifikacji. Natomiast po zdaniu wszystkich kwalifikacji w danym zawodzie otrzymują tytuł technika.

KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE


Od września 2012 roku do systemu edukacji zawodowej dołączyła nowa forma kształcenia – KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY. Zawody zostały podzielone na kwalifikacje. Każdy zawód ma określoną liczbę kwalifikacji. Zdobycie wszystkich kwalifikacji składających się na dany zawód oraz poświadczenie posiadania wykształcenia średniego pozwala uzyskać TYTUŁ TECHNIKA.
Jesteś osobą bezrobotną? Nie posiadasz zawodu? Marzysz o przekwalifikowaniu się? Chcesz zdobyć lub uzupełnić swoje kwalifikacje? Chcesz być atrakcyjny na rynku pracy? Z nami to możliwe!
BUDUJ SWOJĄ KARIERĘ ZAWODOWĄ KROK PO KROKU!

CZYTAJ W CKZIU


Od 3 pażdziernika 2016 roku rozpoczęła się realizacja projektu, który w założeniu ma uaktywnić czytelniczo uczniów naszego Centrum. Projekt został opracowany i zgłoszony we wniosku do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Ten program, rozpisany na lata 2016-2020, przewiduje dotację na zakup nowych książek do bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Oczywiście, pod warunkiem, że złożony wniosek przejdzie weryfikację i zostanie zaakceptowany przez komisję wojewódzką. W naszym Centrum zaczęliśmy od działań w klasach pierwszych i maturalnych.

JAK ZAWÓD TO MY

NABÓR 2017

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych ruszyła.
Gimnazjalisto, jeśli liczy się dla Ciebie miła atmosfera, rozwijanie pasji i zainteresowań oraz zdobycie zawodu dającego ogromne perspektywy zawodowe - zapraszamy do nas!

Zapoznaj się ...

GALERIA ŁADNIEJ

ZAWODOWIEC ROKU 2017

Zaszczytne miano „ZAWODOWCA ROKU” od lat mobilizuje uczniów do większego zaangażowania, zainteresowania jak najlepszym opanowaniem zagadnień zawodowych i przede wszystkim podnosi rangę kształcenia w danym zawodzie.

Zobacz

Jedno Centrum - Tak wiele możliwości

DORADZTWO ZAWODOWE - Planuj z nami swoją karierę

PARTNERZY

 

 
© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .