MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z DZIEĆMI Z CENTRUM OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZEGO W SOSNOWCU.

25467700 1605332459543313 883688797 o15 grudnia w Technikum nr 1, zgodnie już z tradycją, odbyło się długo oczekiwane mikołajkowe spotkanie z dziećmi z Centrum Opiekuńczo – Wychowawczego w Sosnowcu, zorganizowane przez Samorząd Szkolny oraz SK PCK.
Zaangażowanie uczniów  naszego Centrum było ogromne. Już od kilku tygodni czynili oni przygotowania do tego przedsięwzięcia: zorganizowali zbiórki zabawek, maskotek, książeczek oraz spotkania w celu zaplanowania atrakcji i zabaw dla dzieci. Tworzyli dekoracje i pakowali prezenty. W każdej ze szkół odbyły się charytatywne kiermasze mikołajkowe, dochód z których został przeznaczony na zakup paczek dla dzieciaków. Wszystko po to, by spotkanie to było wyjątkowe.


I tak też się stało. Punktualnie o 16.30 zawitali do nas nasi mali przyjaciele. Przywitaliśmy ich słodkim poczęstunkiem, między innymi pysznym ciastem i pierniczkami przygotowanymi przez uczniów Technikum Gastronomicznego. Po poczęstunku zawitał do nas  Św. Mikołaj z ogromnym workiem prezentów, a następnie odbyły się liczne konkursy, zabawy, karaoke, malowanie twarzy, wspólne śpiewy i tańce oraz pamiątkowe zdjęcia. Zabawa była cudowna.

W spotkaniu uczestniczyło 14 uczniów z klas 1- 4 Technikum, którzy okazali się ogromnym sercem, poświęcając swój czas i energię, by sprawić maluchom  radość i wywołać na ich twarzach uśmiech, bo jak napisał Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Dziękujemy serdecznie i do zobaczenia w przyszłym roku.

 

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .