UCZNIOWIE CKZIU POMAGAJĄ NAJMNIEJSZYM PACJENTOM W RAMACH 26 FINAŁU WOŚP

W ciągu poprzednich 25 finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej służby zdrowia sumę ponad 825 milionów złotych. Cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na 2018 rok to wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Ten szczytny cel przyświecał uczniom CKZiU Grota- Roweckiego 64, którzy jak co roku licznie zaangażowali się w akcję pomagania innym.

W Sosnowcu wielki finał WOŚP rozgrywał się w trzech miejscach. W hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Zagórzu, w sali widowiskowo-koncertowej „Muza”, a także na Górce Środulskiej. Tego dnia odbył się także bieg „Policz się z cukrzycą”. We wszystkich tych miejscach nie mogło zabraknąć uczniów CKZiU Grota- Roweckiego 64. W hali widowiskowo-sportowej Dor Jan w Zagórzu w ramach latającej akademii można było skorzystać z usług przyszłych makijażystek oraz fryzjerów, którzy tworzyli wyjątkowe makijaże i fantazyjne uczesania. Chętni mogli oddać się w ręce uczniów kształcących się na kierunku technik fotografii i multimediów i na specjalnie przygotowanej na tę okazję ściance zrobić niezapomniane, wyjątkowe zdjęcia. Ponadto uczennice Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru zaprezentowały podczas pokazu najnowszą kolekcję odzieżową – tzw. ekologiczną, która miała swoją premierę w programie telewizyjnym EKOAGENT. W gmachu LO im. E. Plater spragnieni metamorfoz mogli wykonać ciekawy makijaż, a także niepowtarzalną fryzurę. Ponadto uczniowie CKZiU Grota- Roweckiego 64 znaleźli się w gronie 400 sosnowieckich wolontariuszy, którzy kwestowali dla WOŚP.
Wielki finał orkiestry miał miejsce na Górce Środulskiej, gdzie także byli uczniowie Centrum. Punktualnie o godzinie 20 przyszedł czas na „Światełko do nieba”. Tegoroczne „Światełko do nieba” w Sosnowcu wyglądało zupełnie inaczej niż do tej pory. Był to dymny pokaz laserów, ponadto utworzono przy pomocy rac czerwone serduszko. Z pewnością te 30 efektownych sekund na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, tak jak odwieczna chęć pomagania innym.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .