Niemal w tym samym czasie co FEERIA dotarły do galerii równie barwne prace uczestników tegorocznego XVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt "INNE SPOJRZENIE". Prace które przyjechały z 4 kontynentów, 15 krajów świata cechuje wnikliwa i rzetelna obserwacja a zarazem interpretacja otaczającej nas rzeczywistości, wpisanej w tajemnice błękitnej planety. To również krzyk młodych ludzi przed zagrożeniami tego świata oraz ich następstwami. Stosując różne środki artystycznego wyrazu młodzi artyści jeszcze mocniej zaakcentowali swój przekaz. Z jednej strony prace ukazują nam beztroski i kolorowy świat, pełen dbałości o szczegóły, zadziwiający i zachwycający, z drugiej strony zmusza dorosłych odbiorców do przemyśleń. To sztuka przez duże S. Gorąco zachęcam do odwiedzenia galerii. 

Kilka dni temu do galerii "Ładniej" zawitała kolekcja "FEERIA", pochodząca z pokazu mody, który odbył się 7.06.br w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego przy ul. Grota Roweckiego w Sosnowcu. To jedna z sześciu kolekcji, którą pokazano podczas prezentacji artystycznej w formie pokazu mody  pod tytułem "Jungle", której autorami są uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w CKZiU. Perfekcyjnie przygotowany pokaz, poprzez odpowiedni dobór kolorów, tkanin, stylizacji, muzyki oraz gry świateł i efektów dźwiękowych rozbudził chyba wszystkie zmysły uczestników tego niepowtarzalnego widowiska. I chociaż  "FEERIA" eksponowana w galerii nie odda już klimatu pokazu, to jednak inspirowana egzotycznymi kwiatami urzeka magią kolorów i lekkością tkanin owianych nutką tropiku, a  unoszący się zapach młodości i świeżości został subtelnie wpisany w eleganckie fasony. Użycie nieskończenie wielu pochlebnych słów w tym miejscu uważam za zbędne. Po mistrzowsku wykonane modele bronią się same, o czym świadczy liczba przechodniów, zatrzymujących się przed witryną wystawienniczą galerii i odwiedzających ją. Jeszcze raz gratulujemy sukcesu uczniom oraz ich nauczycielom. Brawo!

30 maja br. w galerii "Ładniej" obchodzony był Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu na dzieci odwiedzające galerię czekało sporo niespodzianek przygotowanych przez uczniów Technikum nr 1 Ekonomicznego  w CKZiU w Sosnowcu. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyło się: malowanie twarzy, zdjęcia z clownem oraz zwierzaki z balonów, które mogły zabrać do domu w prezencie. Wszystkim dzieciom składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do galerii nie tylko od święta!!!

8.06.
Ekspozycja modeli z pokazu mody "Jungle 2018", przygotowanego przez uczniów Projektowania i Stylizacji Ubioru przy Technikum nr 7 w Sosnowcu
13.06
Finisaż XVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie"
18.06
"Wianki" - warsztaty rękodzielnicze /osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się w galerii do dn 15.06
ZAPRASZAMY!!! ZAPRASZAMY!!! ZAPRASZAMY!!!

"Zrodzone z pasji tworzenia"- to najlepszy z możliwych tytułów na ten wernisaż. To spojrzenie dwojga młodych ludzi: młodej dziewczyny Aleksandry Dramowicz i jej rówieśnika Adama Gołębiowskiego. Z jednej strony realistyczne studium twarzy w charakterologicznym ujęciu, śmiało i po męsko przy pomocy ołówka i węgla. W dbałości o bogactwo kreski i waloru. Z drugiej strony kobiecość i ucieczka w świat fantazji przejawiająca się w lalkach oderwanych od rzeczywistości, świetnie wpisujących się w jak dotąd nie napisany komiks oraz zabawę z barwą i symboliką. Te dwa, z pozoru wydające się odległe spojrzenia, wiele łączy. To dwa światy, dwie różne historie, które jak to w życiu wzajemnie się przeplatają.

Zapraszamy!!!

Od kilku już lat, haft krzyżykowy przeżywa swój renesans. Inspiracją do jego tworzenia stanowią zarówno dzieła wielkich malarzy, sięganie po motywy zaczerpnięte z tradycji, jak również wyrażanie siebie. Specjalnie z okazji zbliżającego się "Dnia Matki" została przygotowana wystawa pt. "Haftowane obrazy", której autorką jest absolwentka Technikum Odzieżowego w Sosnowcu-Monika Wójcik-Baryła. Te wyjątkowe prace będzie można podziwiać w galerii "Ładniej" już od najbliższego czwartku. Zapraszamy!

Tiffany od ponad 100 lat cieszy się niezmienną popularnością. Jego "elementarz" mogli poznać uczestnicy warsztatów ze szkła , które odbyły się w ubiegły piątek w galerii "Ładniej". Efekt końcowy był niezwykle zadowalający.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .