Galeria " Ładniej" czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 16.00
Zapraszamy dzieci, młodzież, mieszkańców Sosnowca oraz okolic.

Od 11 stycznia do 23 stycznia 2018 roku w Galerii "Ładniej" obok przepięknej aranżacji noworocznej podziwiać można prace młodych twórców warsztatów plastycznych "Planeta wyobraźni","Barwne inspiracje", prowadzonych w OPP nr1 w Sosnowcu, którzy pod okiem artysty  plastyka Pani Marty Lachor - Winiarskiej zaprezentowali swoje wyjątkowe umiejętności. Czy zima może być w kolorach?! Odpowiedzi na to pytanie dostarczą Państwu eksponowane prace. ZAPRASZAMY!

18 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie I Konkursu Fotograficznego „Książka w obiektywie uczniów”, w którym brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego. Konkurs zorganizowany był w ramach projektu #czytamwckziu, a celem było propagowanie wśród młodzieży czytelnictwa. Jury konkursu po długich obradach wyłoniło zwycięzców oraz przyznało kilka wyróżnień:

 I MIEJSCE
PIOTR RAJNISZ – III LO, Chorzów Batory
II MIEJSCE
KINGA FRANCZYK - Szkoła Podstawowa nr 38, Chorzów
III MIEJSCE
IZABELA PIEŃKOWSKA – VII LO, Częstochowa

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, ul. Grota-Roweckiego 64 serdecznie zaprasza mieszkańców i wszystkich odwiedzających nasze miasto do galerii „Ładniej” mieszczącej się przy ul. Warszawskiej 3 /pasaż dworca PKP/ na ekspozycję prac uczniów powstałych w ramach realizacji międzynarodowego projektu "Modny dialog młodych Polaków i Ukraińców". 
Projekt zainicjowany przez CKZiU i Stowarzyszenie „ART-EDU” we współpracy z Technikum Technologii i Przemysłu Mody w Dnieprze został dofinansowany ze środków programu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Głównym celem przedsięwzięcia była wymiana doświadczeń oraz współpraca w zakresie edukacji technicznej i branżowej, dzięki którym młodzież polsko-ukraińska miała niepowtarzalną okazję, by zdobyć doświadczenie zawodowe, podnieść swoje kwalifikacje, uzyskać dodatkowe umiejętności niezbędne na rynku pracy, a także nawiązać międzynarodowe przyjaźnie.
Tygodniowy pobyt młodych Ukraińców w Polsce zaowocował powstaniem wspólnej kolekcji zatytułowanej „Od projektu po wybieg”, której premiera miała miejsce 13 października br. w CKZiU. Każdy z elementów kolekcji jest unikatowy, a wszystkie detale ozdobne wykonane są ręcznie przez uczestników projektu. Całość ma charakter wielokulturowy, nawiązuje zarówno do folkloru polskiego, jak i ukraińskiego.
Od 30 października br. w sosnowieckiej galerii „Ładniej” możemy oglądać efekty pracy młodzieży. Zapraszamy!!!

 

3 3Tegoroczne mikołajki w CKZiU były pełne atrakcji. Zapoczątkowała je wizyta Dyrekcji i uczniów Centrum w Urzędzie Miasta, gdzie na gości oczekiwał Prezydent - pan Arkadiusz Chęciński. Każda ze szkół wchodzących w skład CKZiU przyniosła wykonany przez uczniów i rodziców długi łańcuch, który, połączony w jedną całość przez pana Prezydenta, symbolizował wspólnotę celów i działań z zachowaniem tożsamości każdej szkoły. Ten połączony łańcuch uczniowie zanieśli do Galerii  "Ładniej", w której Technikum nr 1 Ekonomiczne przygotowało warsztaty plastyczne, spotkanie z Mikołajem i jego Śnieżynkami oraz słodki poczęstunek dla gości. Zaproszenie do udziału we wspólnej zabawie skierowano do mieszkańców Sosnowca, którzy chętnie z niego skorzystali. W programie była również sesja fotograficzna z Mikołajem, a wszystko przy dźwiękach kolęd, które wprowadziły  organizatorów i gości w świąteczny nastrój.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .