23622193 2010054559269594 7173772865442195893 nW ramach obchodów Światowego Dnia Mycia Rąk w Technikum nr 1Ekonomicznym została przeprowadzona akcja „Podaj Mydło”, dzięki której udało nam się zebrać 115 mydełek dla Hospicjum im. Św. Tomasza w Sosnowcu.
Do akcji włączyli się uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz klasy wraz z wychowawcami. Gratulacje należą się klasie 3a, która wraz z wychowawcą, panią mgr Iwoną Sochacką, zebrała aż 54 mydełka. W nagrodę klasa otrzymała dyplom oraz możliwość wykorzystania dodatkowego nieprzygotowania z  wychowania fizycznego.

Serdeczne podziękowania dla pozostałych klas i wychowawców, którzy dołączyli się do akcji, a szczególnie klasom: Ia, Ib, IIa, które okazały wielkie serce i chęć pomagania osobom w potrzebie. 

16 listopada 2017r. T23634423 1623328264396620 1770024768 oechnikum nr 1 Ekonomiczne w CKZiU po raz trzeci było organizatorem eliminacji okręgowych III edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich.
Głównym organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy, zaś patronem naukowym - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. Tematem wiodącym tegorocznych zmagań uczestników Olimpiady jest: "BANKOWOŚĆ - MIEJSCE I ROLA W GOSPODARCE RYNKOWEJ".
W bieżącym roku szkolnym do Olimpiady zgłoszono 99 szkół. W eliminacjach szkolnych uczestniczyło ponad 2300 uczniów ze szkół ekonomicznych i handlowych z całego kraju. Do udziału w eliminacjach okręgowych Komisje Szkolne wytypowały 387 uczniów z 87 szkół.

20171107 151031Konkurs został ogłoszony w ramach projektu #czytamwckziu. Skierowany był do uczniów klas trzecich Technikum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Gimnazjum. Polegał  na ułożeniu i sporządzeniu w formie graficznej zabawnego komiksu o czytaniu książek z biblioteki szkolnej lub w bibliotece szkolnej.
Wpłynęło 27 prac (14 z Technikum nr 1, 2 z Technikum nr 3 oraz 11 z Technikum nr 7). Większość komiksów spełniało kryteria zawarte w regulaminie, a wszyscy autorzy wykazali się niezwykłą pomysłowością. Gratulujemy uczestnikom wyobraźni, kreatywności, a niektórym naprawdę dużego talentu plastycznego.

Szlachetna Paczka na PWPo raz kolejny nasza szkoła pragnie dołączyć do Szlachetnej Drużyny, która odmienia życie całych rodzin.  W drużynie tej są znani artyści, sportowcy m.in.: Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski, Agnieszka i Ula Radwańskie, Noriaki Kasai, a nawet sam Papież Franciszek, a to co ich łączy to chęć pomocy  innym. My również pragniemy stać się częścią tego szlachetnego projektu.

 

Jurga        Trzy ambitne i utalentowane uczennice Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ul. Grota Roweckiego 64 w Sosnowcu w dniu 8 listopada 2017 r. odebrały z rąk Śląskiej Kurator Oświaty Urszuli Bauer szczególne wyróżnienie – prestiżowe Stypendium Prezesa Rady Ministrów, które otrzymali najzdolniejsi uczniowie. Uroczystość odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Będzinie. W tym zaszczytnym gronie znalazła się Sandra Jurga uczennica IV klasy Technikum nr 1 Ekonomicznego. Stypendium jest indywidualnym wyróżnieniem dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy w roku szkolnym 2016/2017 otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w  anej szkole średnią ocen lub wykazali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendyści odebrali wyróżnienia z rąk Śląskiej Kurator Oświaty – Pani Urszuli Bauer, która powiedziała: To ogromna przyjemność wręczać stypendia najlepszym z najlepszych. Liczę na to, że te środki pozwolą na rozwijanie waszych pasji i umiejętności”. Każdy z wyróżnionych uczniów otrzyma 258 złotych miesięcznie, od września 2017 roku do czerwca 2018 roku. Cała społeczność szkolna gratuluje Sandrze ogromnego wyróżnienia. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do nauki, bo warto! Za rok przyznawane będą kolejne stypendia dla pracowitych, ambitnych i wyróżniajacych się uczniów.

 

DSC 082910 listopada w Technikum Nr 1 Ekonomicznym odbyła się akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowana przez uczniów klasy 2 B pod kierunkiem wychowawcy, pana Rafała Sęka.
11 listopada to niezwykle ważne święto w historii Polski. Po 123 latach niewoli Polacy doczekali się upragnionej wolności. Ten dramatyczny czas utraty niepodległości i niezwykle radosny i podniosły moment jej odzyskania zaprezentowali w sposób bardzo obrazowy uczniowie klasy 2 B. Odarta z szat symboliczna postać Polski zniknęła pod mapą obrazującą trzy państwa zaborcze. Dopiero koniec I wojny światowej i rozgromienie zaborców sprawiły, że biało - czerwona znów pojawiła się na mapie Europy.
Przygotowany przez młodzież symboliczny pokaz przemówił swoją prostą, ale ciekawą formą do odbiorców.

20171108 1009348 listopada 2017 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. S Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej odbyła się już VIII edycja Zagłębiowskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs został zorganizowany we współpracy z Wydziałem Oświaty Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej i Śląskim Kuratorem Oświaty oraz Stowarzyszeniem Twórców Zagłębia Dąbrowskiego. Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości Josepha Conrada – Korzeniowskiego, który decyzją Sejmu RP jest patronem roku.
W zmaganiach wzięło udział wielu uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Spośród nich jury wyłoniło najlepszych, doceniając ich dojrzałość interpretacyjną, wrażliwość i doskonałą dykcję.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .