34459212 1777819412294616 1001110022899367936 nOd 26 maja do 3 czerwca młodzież CKZiU uczestniczyła w wycieczce do Hiszpanii. Program wyjazdu obejmował zwiedzanie tak wyjątkowych miejsc, jak: Praga, Strasburg, Barcelona, Girona , Figueres i Mediolan. Przez 8 dni uczniowie mieli możliwość obcowania z kulturą, architekturą, obyczajowością i językiem innych krajów. Zwiedzili olbrzymią ilość znanych na całym świecie zabytków od rzymskich amfiteatrów począwszy, przez gotyckie, romańskie, renesansowe budowle, aż po nowoczesną architekturę miejską. Spacerowali ulicami historycznych dzielnic żydowskich oraz średniowiecznej starówki w Gironie, zachwycali się pięknem Hradczanów oraz wybudowanym w XIV wieku Mostem Karola z jego gotyckimi figurami, podziwiali dzieła  Salvadora Dali w Muzeum jego imienia w Figueres oraz znajdujące się w Barcelonie budowle architekta Antoniego Gaudiego wraz z najsłynniejszą Świątynią Pokutną Świętej Rodziny (Sagrada Família). Stolica Katalonii wywarła na nas ogromne wrażenie, to jedno z najciekawszych miejsc w Europie. Jest to nowoczesna metropolia, w której przenikają się style i epoki, czego najlepszym przykładem jest współistnienie historycznej części gotyckiej (gdzie zachowały się nawet ślady z czasów rzymskich) oraz zabudowy powstałej w trakcie katalońskiego modernizmu. W programie nie mogło zabraknąć stadionu FC Barcelona oraz pokazu tańca magicznych fontann.

33328861 10205073024861126 7944069934152155136 nMinęła połowa mobilności naszych uczniów w ramach projektu „Od stażysty do europejskiego specjalisty” POWER VET. Młodzież od 7 maja odbywa praktyki w hiszpańskich firmach w nadmorskiej miejscowości Malaga. Na staże zagraniczne wyjechali młodzi przedstawiciele naszej szkoły z zawodów technik ekonomista oraz technik organizacji reklamy. Pracować w zagranicznych firmach będą do 1 czerwca, po skończonych praktykach otrzymają liczne certyfikaty w tym Europass Mobilność, które znacznie zwiększą ich szanse na rynku pracy. W drugim tygodniu trwania projektu młodzież miała okazję zaprezentować swoje miejsca pracy Pani Dyrektor podczas wizyty monitorującej. Oprócz pracy uczniowie realizują program kulturalny, w ramach którego poznają historię regionu, zabytki, muzea oraz hiszpańską kulturę.

DSC 0926We wtorek 29.05.2018r. reprezentacja Technikum nr 1Ekonomicznego brała udział w Półfinale Licealiady Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt odbywającego się w Dąbrowie Górniczej. Uczennice dzielnie walczyły o najwyższe miejsce. Reprezentacja w składzie: Paulina Babicz, Arleta Wojtczak, Klaudia Brandys,Milena Widawska, Angelika Fordymacka, Klaudia Woźniak, Oliwia Krzysztofowicz, Karolina Frączak, Natalia Arwaj, Weronika Szlachta, Nicol Perczak zajęła 3 miejsce w Półfinale Liceadiady. Sukces naszych uczennic jest tym większy, że były jedyną drużyną spośród sosnowieckich szkół, która w wyniku rozgrywek dotarła tak wysoko - do półfinału.

20180522 112820

Dnia 22 maja uczniowie klasy 2 C kształcący się na kierunku technik organizacji reklamy wraz z opiekunami Moniką Górczyńską-Labiś i Joanną Wójcik wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Drukarni Archidiecezjalnej w Katowicach. W czasie wizyty w drukarni uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób należy przygotować materiał do druku oraz poznali proces drukowania prasy i książek.

IMG 358923.05.2018r. na stadionie Lekkoatletycznym przy ulicy Mireckiego odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych. Reprezentacja Technikum nr 1 Ekonomicznego odniosła sukcesy w następujących dyscyplinach: bieg 100m kobiet, skok w dal kobiet oraz bieg sztafetowy 4x100m kobiet. II miejsce w biegu na 100m zajęła Kinga Żokowska. W skoku w dal Technikum nr 1 triumfowało dwukrotnie, ponieważ aż dwie uczennice stanęły na podium. I miejsce w tej dyscyplinie zajęła Jessica Szumilas z klasy II a, natomiast II miejsce zajęła Sandra Kowalska z klasy II b. Niepokonane okazały się reprezentantki sztafety 4x100m, które zajęły I miejsce w Sosnowcu wśród szkół ponadgimnazjalnych. Oto skład zwycięskiej sztafety: Kinga Żokowska, Karolina Frączak, Jessica Szumilas, Sandra Kowalska. Gratulujemy!!!

SosnowieckDSC 0951a Galeria ŁADNIEJ stała się miejscem ciekawego wydarzenia artystycznego. 15 maja br. odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych dwojga uczniów Technikum nr 1 Ekonomicznego – Aleksandry Dramowicz i Adama Gołębiowskiego, kształcących się w zawodzie technik organizacji reklamy. Na wystawie zaprezentowano prace młodych artystów wykonane różnymi technikami i o różnej tematyce.
Ola chętnie korzysta z akwareli, akryli i ołówka, natomiast Adam używa wyłącznie ołówka i sepii. W pracach Oli przeważają pejzaże, obrazy natury, roślinności. Adama fascynują ludzie, dlatego na wystawie można zobaczyć liczne portrety wykonane jego ręką.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .