Zakończyła się XVIII edycja akcji „Góra Grosza” organizowana przez Towarzystwo „Nasz Dom”.
Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Uczniowie „Ekonomika” co roku przystępują do akcji, nigdy nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
Tegorocznej akcji w naszej szkole patronowała klasa 3 C wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Minor. W sumie uczniowie zebrali 366,79 złotych.
Najbardziej hojne klasy w szkole to:
I miejsce: 4 A – 95,00 zł.
II miejsce: 1 B – 65,05 zł.
III miejsce: 1 A – 47,51 zł.
Wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy serdecznie dziękujemy.

29527247 1706815549395003 972956038 o23 marca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w „Ekonomiku” odbył się  Wielkanocny Kiermasz Charytatywny. Uczniowie własnoręcznie przygotowali świąteczne ozdoby, dekoracje, kartki, stroiki oraz cudnie pachnące wypieki. Na szkolnym korytarzu zapanowała atmosfera Wielkiej Nocy. Dochód ze sprzedaży ozdób został przekazany Fundacji Pomocy Chorym Na Mukowiscydozę „ Podaruj Oddech”. Wszystkim, którzy przyłączyli się do tej zacnej inicjatywy, serdecznie dziękujemy.

jajko

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Smacznego jajka, szalonego i wyjątkowo mokrego
śmigusa-dyngusa
oraz samych słonecznych i cudownych dni.  
życzą 
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne 
oraz cała społeczność Technikum nr 1 Ekonomicznego w Sosnowcu

DSC 0436W dniu 22 marca uczniowie naszego Centrum, kształcący się na kierunku technik ekonomista, uczestniczyli w Dniach Otwartych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zorganizowanych w Budynku Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych przy ul. Bogucickiej 5. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem „Studiuj, pracuj, zarabiaj” i  miało na celu zachęcenie kandydatów do studiowania w murach Uczelni. Szkołę reprezentowały klasy 2a oraz 3c TE wraz z opiekunami Panią Anną Kowalską i Panią Joanną Wójcik. Zwiedzanie murów Uczelni rozpoczęło się od udziału w wykładzie „Internetowe rewolucje w marketingu”.

IMG 20180319 11044119 marca br. w auli Ekonomika odbył się wielki finał już XVIII edycji Konkursu o tytuł Mistrza Inteligo. Zakwalifikowały się do niego drużyny z klasy I a, II c (aż dwie) oraz IV b. Finałowe zadania, jak co roku, sprawdzały różne umiejętności uczniów: humanistyczne, matematyczne, czytania ze zrozumieniem, skojarzeniowe, a nawet troszeczkę aktorskie. Młodzież świetnie się bawiła czytaniem w różnej formie tekstu składającego się z sylab „ro, ru re, ra, ri”. Łamańce językowe też dla nich nie były trudne, ale zadanie matematyczne to była wyboista droga. Wszystkie drużyny miały porównywalne wyniki, jury zaczęło się martwić, że będzie potrzebna dogrywka, ale zostało ostatnie zadanie… Jak zrobić z tekstu Inwokacji  z „Pana Tadeusza” scenkę rodzajową?...

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .