24322059 1422502424515810 1352712048 o30 listopada 2017 r. w CKZiU – w Technikum Nr 1 Ekonomicznym odbył się szkolny konkurs "Prawa
człowieka zaczynają się od praw dziecka".
Organizatorami konkursu byli nauczyciele Technikum nr 1 Ekonomicznego:
Urszula Kordecka-Tarnowska
i Grzegorz Wojtasik.
Cele konkursu zakładały:
• kształtowanie postaw obywatelskich u młodzieży przez poszerzenie wiedzy dotyczącej praw człowieka
• wyrabianie u młodych ludzi świadomości własnych praw
• zwrócenie uwagi uczniów na konieczność szanowania praw drugiego człowieka w obliczu łamania
tych praw w obecnym świecie.

Uczennica klasy III A Technikum nr 1 Ekonomicznego w CKZiU ul. Grota - Roweckiego 64 - Karolina Powieczko zakwalifikowała się do finału III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerskich. Tym samym znalazła się w elitarnym gronie 62 uczestników z całej Polski, którzy wykazali się największą wiedzą z zakresu ekonomii i bankowości. Tytuł finalistki gwarantuje uczennicy zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. W dniach 14 - 15 grudnia Karolina powalczy o tytuł laureata Olimpiady WiUH-M w Suchej Beskidzkiej.

IMG 20171120 09402720.11.2017r. w hali na ul. Żeromskiego w Sosnowcu odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora CKZiU. W turnieju uczestniczyło 13 drużyn tworzących 4 grupy eliminacyjne. Nasi reprezentanci wskładzie Kamil Karbowniczek, Jakub Zemła, Oskar Karbownik, Radosław Wikiera, Dominik Szajos, Maksymilian Prokop, Miłosz Górka i Mateusz Siewniak, po bardzo trudnej rundzie grupowej awansowali do ćwierćfinału. Z każdym meczem poprzeczka stawiana przez przeciwników była coraz wyższa. Ostatecznie po zaciętym meczu z I LO nasz zespół zremisował i tym samym uplasował się na dobrym V miejscu, na którym zakończył udział w turnieju.
Naszym zawodnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych odsłonach tego turnieju.

SAM 1551

28 listopada 2017r. w Technikum nr 1 Ekonomicznym odbył się finał Konkursu "A B C Dobrego Zachowania", zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, w którym uczestniczyło pięć dwuosobowych drużyn ze szkół wchodzących w skład CKZiU. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi właściwego zachowania w różnych sytuacjach, zwłaszcza szkolnych. Zostały one zobrazowane na krótkich filmach, a każdy z zespołów miał za zadanie wskazać co najmniej pięć przykładów zachowań wykraczających poza normy savoir vivre'u. Oprócz tego uczestnicy udzielali odpowiedzi na wylosowane pytania oraz prezentowali krótkie scenki do przygotowanych przez organizatorów zadań.

dzien bez papierosaCo roku w trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Szkolne Koło PCK Technikum nr 1 Ekonomicznego tradycyjnie przyłączyło się do tej akcji. W tym dniu członkowie Koła zachęcali uczniów do życia wolnego od nałogów,eksponując hasła "Każdy papieros niszczy życie", "Palenie zabija".
Wszystkich przychodzacych do szkoły witały tematyczne kolorowe plakaty, rozdawano ulotki dotyczące kosztów palenia, chorób związanych z paleniem oraz skutków palenia biernego. W ramach akcji przygotowano kiermasz pod hasłem " Alternatywa dla papierosa", na którym częstowano warzywnymi smakołykami, owocowymi szaszłykami, płatkmi itp. Przeprowadzono w klasach tematyczne pogadanki i rozdawano ulotki, po przeczytaniu, których nikt nie powinien sięgać po papierosa.
PREFERUJMY ŻYCIE WOLNE OD NAŁOGÓW !!!

logo tp 2017W dniach 13-17 listopada br. doradcy zawodowi CKZiU w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2017 zorganizowali dla uczniów wykłady oraz warsztaty poświęcone kreowaniu postaw przedsiębiorczych w środowisku zawodowym i w życiu codziennym oraz prelekcje na temat obecnej sytuacji na rynku pracy w kraju i za granicą.
Spotkania prowadzili przedstawiciele Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. W CKZiU gościliśmy Młodzieżowe Centrum Kariery z Katowic, Młodzieżowe Centrum Kariery z Będzina oraz Mobilne Centrum Informacji Zawodowej z Dąbrowy Górniczej. Przybyli prelegenci w ramach przedsiębiorczości i planowania własnej drogi zawodowej prowadzili zajęcia wspierające aktywne wejście na rynek pracy, budujące poczucie własnej wartości, pobudzające postawy kreatywne i proaktywne w obliczu współczesnego rynku pracy. 

Ponadto zorganizowano kiermasze ofert pracy, podczas których młodzieży prezentowano aktualne oferty pracy. Doradcy zawodowi oraz pośrednicy pracy Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP udzielali informacji na temat obecnej sytuacji na rynku pracy, możliwości rozwoju edukacyjno – zawodowego oraz planowania kariery zawodowej.

 

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .