7

Dnia 8 czerwca 2017 r. w naszej szkole gościliśmy Panią dr Magdalenę Wójcik-Jurkiewicz z Katedry Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pani dr wygłosiła dla naszych uczniów wykład autorski na temat „Dawno, dawno temu... Zacznijmy od historii rachunkowości”.
Ten interesujący wykład odbył się w ramach współpracy Technikum nr 1 Ekonomicznego - z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Warto podkreślić Pani dr profesjonalizm w przekazywaniu wiedzy, pomysłowość w prowadzeniu wykładu ze świata rachunkowości oraz aktywizowanie młodzieży do jak najlepszego poznania tej tematyki. 

8

Uczniowie Technikum nr 1 Ekonomicznego w CKZiU wielokrotnie udowadniali, że w dyscyplinach lekkoatletycznych mogą sięgać po najwyższe laury. Podobnie było podczas tegorocznej Ligii Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych, która odbyła się 30 maja na stadionie przy Alei Mireckiego w Sosnowcu. Uczennice naszej szkoły zdobyły III miejsce w zawodach.
Na ogólny sukces Technikum nr 1 Ekonomicznego złożyły się indywidualne sukcesy sportowe zawodniczek:
Kinga Żokowska zajęła III miejsce w biegu na 100 m,
Paulina Babicz zajęła III miejsce w pchnięciu kulą,
Sandra Kowalska zajęła I miejsce w skoku w dal,
Klaudia Wysocka, Natalia Sergiel, Kinga Żokowska i Sandra Kowalska zajęły III miejsce w sztafecie 4 x 100 m.
Naszym dzielny dziewczynom gratulujemy sukcesów i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!

1
Tradycyjnie w dniu 1 czerwca br. opiekunowie  Samorządu Szkolnego i Szkolnego Koła PCK odwiedzili Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Bedzinie, by przekazac zabawki, książeczki, kolorowanki, przybory szkolne i słodycze podarowane przez młodzież Technikum Ekonomicznego. Jak zawsze spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem i wyrazami serdecznych podziękowań. 

w1

W maju nauczyciele "Ekonomika" przeprowadzili kolejne warsztaty dla Gimnazjalistów:
- reklamowe  - prowadził pan Rafał Sęk;
- ekonomiczne - prowadziła pani Iwona Sochacka ,
- handlowe - prowadziła pani Aleksandra Górczyńska.

1

31 maja br. członkowie Szkolnego Koła PCK w Technikum nr 1 Ekonomicznym zorganizowali Szkolny Dzień bez Papierosa. Obchodzony jest on tradycyjnie co roku w ramach ustanowionego przez WHO Światowego Dnia bez Papierosa. Celem akcji jest ograniczenie epidemii palenia tytoniu szczególnie wśród młodych ludzi a także uświadomienie skutków palenia, także biernego.

Członkowie i wolontariusze SK PCK z kl. 1a w ramach tego dnia przygotowali:

70

A wszystko zaczęło się w 2015 roku, gdy nauczyciele wychowania fizycznego - panowie Mariusz Pietrasiak i Marcin Bucki zaproponowali uczniom Technikum nr 1 Ekonomicznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 pokonanie 24 godzinnej sztafety biegowej. Zarażeni pasją do biegania uczniowie tak rozsmakowali się w ustanawianiu rekordów, że w następnym roku podwoili stawkę.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .