IMG 20171013 111504Mistrzostwa Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym to cykliczny turniej rozgrywany każdego roku w ramach miejskiej sportowej  rywalizacji szkół. W tym roku nasze reprezentantki Arleta Wojtczak i Jessica Szumilas wykazały się bardzo dobrą dyspozycją i po ciężkich rozgrywkach grupowych dostały się do rundy finałowej. Tam konkurencja i dyspozycje zawodniczek z innych szkół były bardzo wysokie, ale to nie przeszkodziło naszym zawodniczkom uzyskać dobrego wyniku jakim jest  III miejsce.
Naszym reprezentantkom dziękujemy i życzymy dalszy sukcesów w kolejnych odsłonach tego turnieju.

22550591 10214392780202229 2144884374 oJak co roku Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do złożenia życzeń nauczycielom, ale także uczniom, bez których przecież nie byłoby szkoły. 13 października odbyła się w Technikum nr 1 Ekonomicznym akademia, przygotowana przez Samorząd Uczniowski oraz klasę 2a wraz z wychowawcą.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, w imieniu wszystkich uczniów, skierowali do nauczycieli wiele ciepłych słów, wśród których nie zabrakło wdzięczności i uznania dla ich codziennej pracy oraz wdzięczności za cierpliwość, wyrozumiałość i poczucie humoru. Młodzi adepci nauki zwrócili uwagę, że we współczesnym, zabieganym świecie szukają nauczyciela - mistrza,

22403943 10214360688359953 935554986 oW piątek 6 października uczniowie klas 3c, 4a i 4c Technikum nr 1 Ekonomicznego wstali bardzo wcześnie, aby dotrzeć punktualnie na 6.30 do szkoły. Dlaczego...?
O tej bowiem godzinie odjeżdżał autokar, którym wyruszyliśmy na podbój stolicy pod troskliwą opieką pp. Iwony Sochackiej, Bożeny Skiby, Urszuli Tarnowskiej i Elżbiety Węgrzyńskiej. Program wycieczki do Warszawy był bardzo napięty: przejście pod Belweder, spacer w Łazienkach Królewskich (gdzie największą sensację wzbudziły gromady wiewiórek baraszkujących między drzewami), zwiedzanie gmachu Sejmu RP oraz Giełdy Papierów Wartościowych, przejście przez centrum stolicy w stronę Starego Miasta i Zamku Królewskiego Alejami Jerozolimskimi, Krakowskim Przedmieściem (przy tej ulicy miał sklep Stanisław Wokulski, o co nie omieszkała zapytać pani polonistka), następnie z Rynku ulicą Podwale wzdłuż Barbakanu i starych murów obronnych w kierunku Placu Piłsudskiego pod Grób Nieznanego Żołnierza i przez Park Saski na ulicę Świętokrzyską, skąd metrem (szybko i tłoczno) dojechaliśmy do ulicy Racławickiej, gdzie oczekiwał na nas autokar. Jak twierdzili dobrze poinformowani właściciele GPS-ów w swoich smartfonach, przemaszerowaliśmy po Warszawie blisko 18 km.

22323188 10214326277259697 1204612717 nUWAGA!!!
Rusza akcja "Psia kość".
Do końca października zbieramy akcesoria dla zwierząt - koce, kołdry, miski
oraz karmę dla podopiecznych
Sosnowieckiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Wspólnie pomóżmy przetrwać zwierzakom zimę.

Organizator akcji: Samorząd Uczniowski

 

podziekowanie

9 października opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła PCK odwiedzili Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Będzinie, by przekazać podopiecznym ośrodka artykuły szkolne zebrane przez uczniów Technikum nr 1 Ekonomicznego.

Młodzież sosnowieckiego „Ekonomika” zawsze chętnie angażuje się w różne akcje charytatywne, dlatego we wrześniu licznie odpowiedziała na apel o wsparcie dla dzieci z ubogich rodzin i przekazanie pomocy szkolnych potrzebnych do nauki.

W piąteDSC03911k 29.09.2017 po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły chętnie zmierzyli się z tym wyzwaniem. Zmaganiom z tabliczką mnożenia przyglądali się z uwagą wcześniej wyłonieni i przeszkoleni z grona uczniów egzaminatorzy, z klasy 2A Julia Nowakowska, Magdalena Putowska, Kamil Jabłko, Oskar Karbownik oraz z klasy 2C Wiktoria Pyka, Wiktoria Węgrzyn, Adam Gołębiowski, Kajetan Kiełtyka.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .