GASTRONOMIK IV SZKOŁĄ W POLSCE!

DSC 1795Po kwalifikacjach do grupy finałowej w Ogólnopolskim konkursie o Puchar Śląska, nadszedł dzień zmagań o najwyższe lokaty. Dnia 12.03.2018r w Katowicach zespół reprezentujący Sosnowiecki Gastronomik w osobach: Tomasz Kostorz z klasy 4 GOa i Kordian Jarmundowicz z klasy 3 GKZ, wykonał danie finałowe: „Roladka drobiowa nadziewana kaszą jaglaną z nutą dyni i borowika podana na musie z pieczonej pietruszki i selera”. Poziom zmagań był bardzo wysoki, a ocena jury niezwykle skrupulatna, bo też o miejscach w czołówce decydowały newanse kulinarne. Ocenie podlegało nie tylko wykonanie dania, ale też wygląd, aranżacja talerza, smak i aromat. Jury punktowało też organizację na stanowisku pracy, czas wykonania potrawy, jak również, koordynację działań i technikę pracy. W jury zasiadali wybitni kucharze: Szymon Szendlak, Piotr Jaworski, Sebastian Humski, Tomasz Nowak, Paweł Kaczmarczyk, członkowie Europejskiego Stowarzyszenia Kucharzy Euro Toques oraz Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej.

POZNAJEMY HISTORIĘ „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

818W marcu oddajemy hołd tym, których historia określiła mianem „Żołnierzy Wyklętych”. Uczniowie Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego wzięli udział w wykładzie pracownika Instytutu Pamięci Narodowej Tomasza Goneta pt. ”Konspiracja niepodległościowa w latach 1944-1963.” Uczestnicząca w spotkaniu młodzież  klas I GTŻ, I GH i III GOA mogła  poznać historię powojennych losów żołnierzy Armii Krajowej i ich konspiracyjną  działalność. Uczniom zostały zaprezentowane sylwetki najbardziej znanych „Wyklętych”: Łupaszki, Bartka i Żelaznego. 

KONKURS NA FOTOGRAFICZNĄ INTERPRETACJĘ TEMATU „MOJA NIEPODLEGŁA”

KONKURS NA FOTOGRAFICZNĄ INTERPRETACJĘ TEMATU „MOJA NIEPODLEGŁA”2

Celem konkursu jest zachęcenie do wyrażenia za pomocą fotografii współczesnego rozumienia i postrzegania pojęcia „Moja Niepodległa”.

SPOTKANIE UCZNIÓW Z MIEJSKIM RZECZNIKIEM KONSUMENTÓW W SOSNOWCU

20180302 0949262 marca uczniowie klas drugich technikum kształcący się w zawodach technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej oraz technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w wykładach dotyczących praw konsumenta dokonującego zakupów w sklepach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych. Wykład poprowadziła p. Adrianna Peć – Miejski Rzecznik Konsumentów w Sosnowcu. Młodzież została zapoznana z zagadnieniami związanymi ze składaniem reklamacji.

1 MARCA NARODOWYM DNIEM PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

1811 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W  ten sposób państwo polskie postanowiło uczcić pamięć wszystkich tych, którzy nie chcieli zgodzić się z postanowieniami jałtańskimi , by Polska znalazła się w strefie wpływów Związku Radzieckiego. Ci synowie narodu polskiego oddali życie za wolność swojej ojczyzny, będąc do końca wiernymi  wizji niepodległej Polski. Włączając się w obchody Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, młodzież klas II Goa i III GOa Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach.

KONKURS HISTORYCZNO-PLASTYCZNY NA PLAKAT Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

3KONKURS HISTORYCZNO-PLASTYCZNY NA PLAKAT Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

WYNIKI KONKURSU TALKING HEADS

1 marca 2018r. uczniowie Technikum nr 3 Gastronomiczno – Hotelarskiego i Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 4 Gastronomicznej przystąpili do drużynowego konkursu sprawdzającego znajomość słownictwa branżowego. Zespoły dwuosobowe odpowiadały na pytania dotyczące turystyki, gastronomii oraz hotelarstwa. Konkurs „Talking Heads” był w formie quizu online z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .