studniowka13 stycznia uczniowie klas maturalnych Technikum nr 1 Ekonomicznego bawili się wraz z dyrekcją i nauczycielami na balu studniówkowym w restauracji „Moja Pasja”. Oficjalnego otwarcia balu dokonała Pani Dyrektor CKZiU Elżbieta Czernik wraz z przedstawicielami rady rodziców.

Polonez, toast, gala w konwencji staropolskiej, a potem już tylko zabawa, muzyka i tańce do pierwszego kura. Doskonałą atmosferę, wyśmienite humory, pyszne potrawy, cudowne kreacje i makijaże dopełniły szczere uśmiechy i nieukrywana radość malujące się na twarzach wszystkich uczestników.

Do dziś echa balu nie milkną, mimo iż trwają egzaminy zawodowe…

wosp18

Niedziela 14 stycznia 2018 roku była dniem, który należał do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na zakup sprzętu pomagającego ratować życie i zdrowie noworodków. Uczniowie i nauczyciele, jak co roku, z wielkim zaangażowaniem wsparli Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i razem z nią grali. W kwestowaniu podczas wielkiego finału WOŚP, w wielu miejscach na terenie Sosnowca  brało udział 22 wolontariuszy z Ekonomika. W hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Zagórzu wolontariuszki tworzyły bajkowe makijaże najmłodszym uczestnikom finału Wielkiej Orkiestry. Uczniowie Technikum Organizacji Reklamy przygotowali serduszka – zakładki, a drużyny trzyosobowe prezentowały zasady udzielania pierwszej pomocy.

choinka

Świąt białych, pachnących choinką
skrzypiących śniegiem pod butami,
sp
ędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
pełnych niespodziewanych prezentów. 


Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję
że nadchodzący rok będzie lepszy niż ten,
który właśnie mija

życzą 
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne 
oraz ca
ła społeczność Technikum nr 1 Ekonomicznego w Sosnowcu.

W środę 10.01.2018 r. o godz. 17:00 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów Technikum nr 1 Ekonomicznego. Po zebraniach spotkanie z przedstawicielami biura ABRAKSAS dla rodziców uczniów, którzy zgłosili chęć wyjazdu na wycieczkę do Hiszpanii w dniach 26.05.-03.06.2018 r.

IMG 6766Świąteczny czas, kiedy każdy w zgiełku przygotowań śpieszy się, by zdążyć ze wszystkim, trudno znaleźć chwilę na aktywność sportową..., ale nie dla naszej biegowej rodziny, która właśnie w mijający weekend z 16 na 17 grudnia 2017 roku brała udział w Mikołajkowym Treningu Nocnym. Oprócz solidnego treningu, były też życzenia, śpiewanie kolęd i zupełnie niespodziewana wizyta nas Świętego Mikołaja, który wszystkich obdarował drobnymi upominkami.

25488149 2027030580905325 1426839486184670279 o 22 grudnia - święta tuż, tuż, więc i w "Ekonomiku" wszyscy poczuliśmy świąteczną atmosferę za sprawą przedstawienia jasełkowego, przygotowanego przez uczniów klasy 2C pod kierunkiem wychowawczyni - pani Joanny Wójcik. Zaprezentowana scenka zwracała uwagę na niezwykle istotną kwestię we współczesnym świecie - czy potrafimy spędzać święta naprawdę razem, rozmawiając ze sobą, dzieląc wspólną radość, czy może wciągnięci w wirtualny świat tracimy poczucie rzeczywistości i niby jesteśmy razem, a tak naprawdę każdy osobno?

25467700 1605332459543313 883688797 o15 grudnia w Technikum nr 1, zgodnie już z tradycją, odbyło się długo oczekiwane mikołajkowe spotkanie z dziećmi z Centrum Opiekuńczo – Wychowawczego w Sosnowcu, zorganizowane przez Samorząd Szkolny oraz SK PCK.
Zaangażowanie uczniów  naszego Centrum było ogromne. Już od kilku tygodni czynili oni przygotowania do tego przedsięwzięcia: zorganizowali zbiórki zabawek, maskotek, książeczek oraz spotkania w celu zaplanowania atrakcji i zabaw dla dzieci. Tworzyli dekoracje i pakowali prezenty. W każdej ze szkół odbyły się charytatywne kiermasze mikołajkowe, dochód z których został przeznaczony na zakup paczek dla dzieciaków. Wszystko po to, by spotkanie to było wyjątkowe.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .