DSC 0046 internetJuż po raz trzeci uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Grota - Roweckiego 64 uczestniczyli w tanecznym flash mobie, którego celem jest protest przeciwko przemocy wobec kobiet.
Koordynatorka akcji pani Halina Sobańska - prezes Stowarzyszenia Kobiety Aktywne - po raz kolejny poprosiła o przygotowanie i poprowadzenie układu tanecznego nauczycieli i uczniów naszego Centrum.

IMG 20180124 092320W połowie stycznia 2018 roku rozpoczęły się Mistrzostwa Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Dziewcząt.
Nasze zawodniczki, po trudnej rundzie eliminacyjnej, dostały się do finału tych zawodów. Z każdym dniem trwania turnieju poprzeczka stawiana była coraz wyżej, a co za tym idzie wysiłek naszych dziewcząt był coraz większy. Na szczęście zeszłoroczne zimowe przygotowania na zajęciach SKS nie poszły na marne i zaowocowały dobrą dyspozycją naszych reprezentantek.

OWEUczennica Weronika Janczyk z klasy 3a Technikum nr 1 Ekonomicznego zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Spośród ponad 500 uczniów woj. śląskiego znalazła się w gronie 45 najlepszych olimpijczyków, którzy 12 stycznia 2018 roku zmagali się z trudnymi zagadnieniami ekonomicznymi. Zawodnicy olimpiady zgromadzeni w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach mieli za zadanie napisać pracę na temat współczesnego rynku pracy, rozwiązać test z zakresu mikro i makroekonomii oraz dokonać analizy finansowej określonego przedsięwzięcia. Weronika Janczyk od początku roku szkolnego sumiennie przygotowywała się do olimpiady, co przełożyło się na osiągnięty sukces.
Życzymy jej powodzenia w dalszym etapie olimpijskich zmagań.

mapka polski ferieNa terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja „Bezpieczne ferie 2018”.
Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego. Na czas trwania akcji, która potrwa do 09 lutego br. został uruchomiony całodobowy telefon interwencyjny.
Pod numerem telefonu 32/ 207-70-77 można zgłaszać nieprawidłowości w organizacji wypoczynku. Podczas „Bezpiecznych ferii 2018” pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. śląskiego będą przeprowadzali kontrole turnusów figurujących w elektronicznej bazie wypoczynku (http://wypoczynek.men.gov.pl) w trakcie ich trwania.

 22 stycznia opiekunowie Samorządu Uczniowskiego CKZiU oraz SK PCK złożyli wizytę podopiecznym Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie, by przekazać dary od młodzieży naszej szkoły. Ilość zabawek, książeczek, odzieży i artykułów szkolnych, zebranych podczas akcji, była imponująca. Wszystkim darczyńcom, w imieniu dzieciaków, pięknie dziękujemy.

studniowka13 stycznia uczniowie klas maturalnych Technikum nr 1 Ekonomicznego bawili się wraz z dyrekcją i nauczycielami na balu studniówkowym w restauracji „Moja Pasja”. Oficjalnego otwarcia balu dokonała Pani Dyrektor CKZiU Elżbieta Czernik wraz z przedstawicielami rady rodziców.

Polonez, toast, gala w konwencji staropolskiej, a potem już tylko zabawa, muzyka i tańce do pierwszego kura. Doskonałą atmosferę, wyśmienite humory, pyszne potrawy, cudowne kreacje i makijaże dopełniły szczere uśmiechy i nieukrywana radość malujące się na twarzach wszystkich uczestników.

Do dziś echa balu nie milkną, mimo iż trwają egzaminy zawodowe…

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .