KolDSC 0370ejny rok szkolny dobiegł końca. 22 czerwca br. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w Technikum nr 1 Ekonomicznym. Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie spotkali się, by życzyć sobie udanego wakacyjnego wypoczynku. Niestety, radość ze zbliżających się wakacji została zmącona przez wstrząsającą wiadomość o tragicznej śmierci koleżanki – uczennicy Technikum nr 7. Pogrążona w smutku społeczność szkolna uczciła pamięć zmarłej minutą ciszy. Dyrektor CKZiU pani Elżbieta Czernik w swoim wystąpieniu do młodzieży zwróciła uwagę na kruchość ludzkiego życia i przede wszystkim życzyła uczniom bezpiecznych wakacji, bowiem tylko wtedy będą one udane. Pani Dyrektor zwróciła uwagę, by kierować się zdrowym rozsądkiem i dużą ostrożnością przy zawieraniu wakacyjnych znajomości, aby nie paść ofiarą złych ludzi, którzy mogą skrzywdzić.  Równocześnie wyraziła radość z faktu, że uczniowie szkoły osiągają dobre wyniki w nauce, zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach na różnym szczeblu.

 GRY0821Uczniowie Technikum nr 1 Ekonomicznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota - Roweckiego 64 stanęli przed kolejnym ambitnym wyzwaniem. 15 czerwca 2018 roku na Stadionie Lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Aleja Mireckiego 4, punktualnie o godzinie 1000 rozpoczęła się próba ustanowienia przez nich nowego rekordu Polski w najdłuższej sztafecie biegowej. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Sosnowca pan Arkadiusz Chęciński.
Uroczyste rozpoczęcie sztafety uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Prezydenta Miasta Sosnowca pan Arkadiusz Chęciński, I Zastępca Prezydenta Miasta pan Zbigniew Byszewski, pani Anna Adamczyk – Starszy wizytator z ramienia Śląskiego Kuratora Oświaty, radni Sosnowca, panowie Janusz Kubicki i Michał Zając, dyrektor MOSiR pan Jerzy Górak, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego pani Beata Rotkegel, prezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego pan Daniel Gałużny, Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie CKZiU.

34459212 1777819412294616 1001110022899367936 nOd 26 maja do 3 czerwca młodzież CKZiU uczestniczyła w wycieczce do Hiszpanii. Program wyjazdu obejmował zwiedzanie tak wyjątkowych miejsc, jak: Praga, Strasburg, Barcelona, Girona , Figueres i Mediolan. Przez 8 dni uczniowie mieli możliwość obcowania z kulturą, architekturą, obyczajowością i językiem innych krajów. Zwiedzili olbrzymią ilość znanych na całym świecie zabytków od rzymskich amfiteatrów począwszy, przez gotyckie, romańskie, renesansowe budowle, aż po nowoczesną architekturę miejską. Spacerowali ulicami historycznych dzielnic żydowskich oraz średniowiecznej starówki w Gironie, zachwycali się pięknem Hradczanów oraz wybudowanym w XIV wieku Mostem Karola z jego gotyckimi figurami, podziwiali dzieła  Salvadora Dali w Muzeum jego imienia w Figueres oraz znajdujące się w Barcelonie budowle architekta Antoniego Gaudiego wraz z najsłynniejszą Świątynią Pokutną Świętej Rodziny (Sagrada Família). Stolica Katalonii wywarła na nas ogromne wrażenie, to jedno z najciekawszych miejsc w Europie. Jest to nowoczesna metropolia, w której przenikają się style i epoki, czego najlepszym przykładem jest współistnienie historycznej części gotyckiej (gdzie zachowały się nawet ślady z czasów rzymskich) oraz zabudowy powstałej w trakcie katalońskiego modernizmu. W programie nie mogło zabraknąć stadionu FC Barcelona oraz pokazu tańca magicznych fontann.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .