Inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, Branżowej Szkole I Stopnia oraz Gimnazjum nr 14 odbyło się 3 września br. na sali gimnastycznej. Po uroczystym odśpiewaniu przez całą społeczność szkolną hymnu narodowego, wicedyrektor placówki mgr Janusz Chmurzyński serdecznie przywitał nauczycieli, uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów rozpoczynających naukę. W swoim przemówieniu życzył nauczycielom owocnej pracy, uczniom samych sukcesów, a maturzystom bardzo dobrych wyników z egzaminu maturalnego i zawodowego. Następnie przedstawił wychowawców klas oraz grono pedagogiczne. W swoim wystąpieniu przypomniał również o szczególnym znaczeniu daty 1 września, która skłania do zadumy nad latami wojny i okupacji hitlerowskiej. Te wyjątkowo ważne karty naszej historii przypomniała również młodzież z klasy 4 Ta w krótkim montażu słowno- muzycznym. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal.

Egzamin Zawodowy Technikum nr 7

Do 7 września 2018 r. włącznie, proszę składać deklaracje przystąpienia do egzaminu zawodowego w sesji styczeń-luty 2019 r.
Deklaracje proszę składać w sekretariacie szkoły przy ul. Grota-Roweckiego 64.

Uczeń Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru nagrodzony podczas Gali Mistrzów 2018

18 czerwca br. w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbyła się GALA MISTRZÓW 2018. W czasie uroczystości Prezydent Miasta Sosnowca - Arkadiusz Chęciński wręczył dyplomy i nagrody wyróżniającym się w roku szkolnym 2017/2018 uczniom i nauczycielom. Wśród laureatów znalazł się Patryk Kielan uczeń II klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, rozwijający swój talent fryzjerski pod kierunkiem mgr Beaty Kijak. Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne laury.

Wicemistrzyni Polski w pchnięciu kulą jest w Technikum nr 7

W sobotę 23 czerwca br. we Włocławku rozpoczęły się 72 PZLA Mistrzostwa Polski U20.
Pierwszego dnia zawodów rozegrano w sumie osiem finałów.
W konkursie pchnięcia kulą wprawdzie wygrała Ewa Różańska, ale tuż za nią wynikiem 13.59 uplasowała się Barbara Nowak uczennica Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczennice Technikum nr 7 odbyły staże zawodowe w Hiszpanii

W dniach od 7 maja do 1 czerwca br. uczennice Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru przebywały na stażach zawodowych w Walencji w ramach projektu "Od stażysty do europejskiego specjalisty" realizowanego z programu PO WER VET.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca br. w piątek w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, Branżowej Szkole I Stopnia oraz Gimnazjum nr 14 uroczyście zakończono rok szkolny 2017/2018. Z tej okazji odbyła się akademia, która zgromadziła całą społeczność szkolną: dyrekcje, nauczycieli, rodziców i uczniów. Tegoroczna uroczystość miała odmienny charakter ze względu na tragiczną śmierć uczennicy Technikum nr 7. Pogrążona w żałobie społeczność szkolna oddała hołd zmarłej minutą ciszy. Dla młodzieży, rodziców oraz wszystkich osób potrzebujących wsparcia została uruchomiona pomoc psychologiczna.

Uczniowie CKZiU z nową kolekcją „JUNGLE”

7 czerwca 2018 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu Grota Roweckiego 64, w ramach corocznego Święta Szkoły, uczniowie Technikum nr 7 Projektowania  i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 9 Rzemieślniczo-Artystycznej przedstawili w formie pokazu mody prezentację artystyczną pt. „Jungle”. Autorami prac jest młodzież pierwszych, drugich oraz trzecich klas. To wyjątkowe wydarzenie modowe od lat gromadzi sympatyków szkoły, entuzjastów mody oraz wszystkich, którzy poszukują własnej ścieżki rozwoju.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .